Agjencia Zhurnal.mk.

Situata politike dhe Procesi i Berlinit/ Rama takon presidentin e Gjermanisë

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim Presidentin e Republikës Federale të Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier.

Takimi u zhvillua në Kryeministri, ndërsa kanë biseduar për Procesin e Berlinit, situatën plitike dhe për pasojat e luftës së Rusisë.

Kreu i qeverisë ka publikuar një video nga vizita e Steinmeier, ndërsa mbajtën edhe një deklaratë të shkurtër për mediat.

Related posts

Presidenti i Italisë viziton sot Shqipërinë

Xh M

Operacioni i laboratorit të drogës në Fier, dalin pamjet me dron ku u kapën 430 kg kokainë

Xh M

Ndryshimet klimatike ndikojnë në rënien e numrit të zogjve shtegtarë në Shqipëri

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More