Agjencia Zhurnal.mk.

Sinjalet që trupi çon kur keni mungesë të Vitaminës C

Vitamina C është jashtëzakonisht e rëndësishme për shëndetin e trupit tuaj.

Ju duhet të merrni sasinë e duhur të saj në secilën ditë, sepse, ndryshe nga vitaminat e tjera, vitamina C nuk qëndron në sistemin tuaj për një kohë të gjatë.

Mungesa e saj në trupin tuaj – ndikon në cilësinë e ulët të jetës – por gjithçka mund të ndryshojë duke shtuar  mjaftueshëm vitaminë C në dietën tuaj.

Më poshtë shenjat që ju tregojnë se keni mungesë të kësaj vitamine.

Mishrat e dhëmbëve shpesh janë të fryrë dhe gjakosur.

Ju keni dhimbje të shpeshta të nyjave.

Imuniteti juaj është i dobët.

Ju keni fituar peshë pa ndonjë arsye të dukshme.

Ju ndjeheni të përgjumur dhe të lodhur gjatë ditës.

Lëkura juaj duket e thatë.

Related posts

Horoskopi për datën 2 mars

Xh M

“Më mirë të vdes nga pasioni sesa nga mërzia” – Thënie të bukura nga Van Gogh

Xh M

Zbulohet “Ylli kanibal”: Po gllabëron dalëngadalë sistemin e vet planetar

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy