Agjencia Zhurnal.mk.

Sindikata arriti marrëveshje me Qeverinë para protestës së paralajmëruar për nesër

Shkup, 22 Nëntor – Sindikata e Pavarur e Qendrës Klinike (SPQK) sot arriti marrëveshje me Qeverinë dhe protestën e paralajmëruar  për nesër e la në pritje, konfirmoi nënkryetari i SPQK-së Predrag Serafimovski.

 

Ai ka theksuar se oferta qeveritare është në pajtim me kërkesat e tyre dhe për shkak të së cilës është sjellur vendim për të mos protestuar.

“Sot zhvilluam një takim me kryetarët e 56 organizatave sindikale, me rreth 5000 anëtarë nga Qendra Klinike “Nënë Tereza”. Me insistimin tonë morën pjesë ministri i Shëndetësisë Bekim Sali dhe zëvendësministri Vlladimir Rendevski, të cilët e prezantuan vendimin para Këshillit”, thotë Serafimovski.

Related posts

Covid/ 86 raste të reja, 87 të shëruar dhe 1 i vdekur

Z.H

Taseva: Nuk i bënë mirë shtetit fshehja e korrupsionit

D V

Në Kuvend do të debatohet për të vazhduar gjendjen e krizës me energjinë

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More