Agjencia Zhurnal.mk.

Simeone paralajmëron Unitedin pas barazimit: Luajtëm më mirë, nuk keni asnjë avantazh në ndeshjen kthyese

Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone, këmbëngul se ata meritonin më shumë nga barazimi 1-1 ndaj kundërshtarit të Ligës së Kampionëve, Manchester United.

Një gol i vonshëm i barazimit nga Anthony Elanga anuloi golin e hershem të Joao Felix për Atleticon në ndeshjen e parë të 1/8-tës në Ligën e Kampionëve.

Ky barazim ka lënë shije të hidhur te trajneri i Atleticos, Simeone, i cili ka një paralajmërim për kundërshtarin e tyre për ndeshjen kthyese.

“Ata shfrytëzuan të vetmin shans që krijuan në atë që ishte një lojë e mirë nga ne”, ka thënë fillimisht Simeone pas ndeshjes.

“Shpirti ynë i ekipit ishte i shkëlqyeshëm, puna jonë kolektive ishte e shkëlqyer, presingu ynë i lartë ishte i mrekullueshëm. Shumë gjëra ishin të shkëlqyera”.

“Më pëlqeu shumë se si konkurruam dhe luajtëm lojën. Ne duhet të vazhdojmë kështu”.

“Pothuajse çdo gjë që bëmë në lojë, bëmë shumë mirë. Ju do të mendonit se avantazhi është me ta tani, por me ndryshimin e rregullit të golave ​​si mysafirë, nuk është kështu”, përfundoi trajneri i Atleticos.

Related posts

Përmes një video drithëruese, Liverpooli kujton momentet më të mira të Shaqiri në skuadër

Redaksia

Pas tërheqjes nga futbolli, Bale nis profesionin e ëndrrave

Z.H

Sot përurohet stadiumi modern i finales së Kupës së Botës

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More