Agjencia Zhurnal.mk.

Si t’i mjekosh irritimet në zonat intime duke përdorur aspirinë

E lehtë fare për tu përgatitur dhe për tu perdorur!

 

Aspirina mund të bëjë mrekulli për të shëruar irritimet e lëkurës e sidomos kur problemet e lëkurës shtohen për shkak të qimeve që dalin.

Acidi salicilik që përmban aspirina shërben në formën e një scrub-i që i ndihmon qimet të dalin e të mos bllokohen nën lëkurë.

Për të krijuar një lloj paste me aspirinë, merr 3-4 kokrra dhe futi në një filxhan me pak ujë.

Krijo një lloj paste të trashë.

Aplikoje si maskë në zonën e bikinit (në zonat e irrituara) dhe lëre të thahet.

Pas disa minutave, shpëlaje me ujë të bollshëm.

Me një pastë të tillë, mund të eliminosh të gjitha llojet e puçrrave në zonat problematike.

Mbaje për 2 minuta dhe pastaj shpëlaje. 

Related posts

Pse ndiheni çuditshëm pa maskën tuaj dhe disa këshilla nga një psikolog për t’ju ndihmuar të riktheheni në jetën ‘normale’

D V

Mijëra të rritur nuk i dinë burimet e vitaminës D – përfshirë mishin e kuq

D V

Pse nuk duhet të flesh asnjëherë si dembele? Dëmi që po i shkakton vetes

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More