Agjencia Zhurnal.mk.

Si të lironi dhimbjen nga ngërçet kudo në këmbë

Të gjithë përballemi me to, të gjithë i urrejmë.

 

Nuk do mend se një nga dhimbjet më irrituese që mund të përjetoni është dhimbja që vjen nga ngërçi në ndonjë zonë të trupit.

Zakonisht, këto janë të shkaktuara nga mungesa e vitaminave dhe mineraleve të ndryshme, sidomos zinkut dhe magnezit.

Edhe pse mund të bëni shumë në parandalimin e ngërçit duke konsumuar suplemente, ka rëndësi të dini edhe si ta menaxhoni situatën kur ndodh ngërçi.

Në momentin që ndjeni ngërçin, duhet vetëm ta shtrini këmbën, dhe të tërhiqni gishtat lart, njëjtë si në figurën më poshtë.

Mbajeni në atë mënyrë për rreth 30-60 sekonda.

Kjo do të funksionoi në lirimin nga ngërçi në secilën pjesë të këmbës ose shputës.

Related posts

Kolesterol i lartë: Dy ndjesi të veçanta në gjymtyrë që paralajmërojnë rrezikun

D V

Ushtrimi gjatë kësaj kohe të ditës mund të dëmtojë shëndetin tuaj

D V

COVID-19 prek pankreasin e një personi duke rritur rrezikun e diabetit, sipas një studim të ri

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More