Agjencia Zhurnal.mk.

Si skenë filmash, grabitësit sulmojnë furgonin e blinduar në mes të Italisë

Persona të armatosur sulmuan një makinë të blinduar që transportonte sende me vlerë në një autostradë mes Modenës e Bolonjës duke lënë pas një skenë të vërtetë krimi, të ngjashme me ato që shihen në filmat aksion.

 

Sipas policisë, agresorët kishin vendosur gozhdë në mes të rrugës për të ndaluar trafikun, nën kërcënimin e armës ata zbritën disa persona nga makinat e tyre dhe i vunë flakën për të bërë diversion.

Gjithashtu, ata detyruan dhe shoferët e dy kamionëve të kthenin makinat, për të bllokuar qarkullimin.

Megjithatë, diçka në planin e grabitësve nuk shkoi mirë dhe ata nuk arritën të merrnin asgjë nga furgoni i blinduar. Ata u larguan me shpejtësi në drejtim të Bolonjës dhe policia ka nisur një operacion të gjerë për kapjen e tyre.

Related posts

Mbreti saudit i bën thirrje Iranit që t’i japë fund “qasjes negative” në rajon

D V

Barbel Bas zgjidhet presidente e re e Bundestagut

D V

Trump do të detyrohet t’i paguajë 10 mijë dollarë në ditë, derisa të dorëzojë në prokurori dokumentet e kërkuara

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More