Agjencia Zhurnal.mk.

Si e ndryshon vetmia trupin dhe mendjen e njeriut?

Secili person ndoshta e ka ndjerë veten të vetmuar, të paktën në një pikë të jetës së tyre.

Mund të mos keni me kë të shkoni në kinema apo me kë të bisedoni.

Të gjithë ne jemi të ndryshëm. Kur ballafaqohemi me vetminë, ne as që e dimë se çfarë të bëjmë në lidhje me të.

Si rezultati kësaj, njerëzit fillojnë të hanë më shumë, të kenë pagjumësi dhe fillojnë të besojnë se vetmia është fati i tyre.

Trupi ynë gjithashtu reagon ndaj ndryshimeve në jetën tonë dhe disa nga këto ndryshime ne i kemi përmbledhur më poshtë:

Ju jeni gjithmonë i uritur

Ju nuk keni ëndrra për të ardhmen dhe nuk mund të jeni të lumtur për të tjerët

Ju filloni të mendoni se vetmia është fati juaj

Nuk mund të relaksohuni asnjëherë

Nuk ju zë gjumi shpejt dhe keni probleme me pagjumësinë

Ju e shpenzoni tërë kohën e lirë duke shikuar televizionin

Nuk dëshironi që të shpenzoni kohë për vetveten

Ju nuk ndiheni të nevojshëm për dikë tjetër

Ju nuk keni provuar asgjë të re për një kohë të gjatë.

Related posts

7 këshilla kur gjithçka shkon keq

D V

Ngjyra e koralit, rozë dhe ngjyra e kuqe e buzëkuqit u përshtaten bash çdo teni

D V

Përse janë kaq të veçantë? Ç’duhet të dish për Peshqit, shenjën më ëndërrimtare të horoskopit!

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy