Agjencia Zhurnal.mk.

Shuhet zjarri në ish-ndërtesën e “Tehnometal Vardar” në Shkup

Shkup, 4 nëntor – Shuhet zjarri që pasdite shpërtheu në ish-ndërtesën e “Tehnometal Vardar” në rrugën “Maqedonia” në qendër të Shkupit.

 

Nga Qendra për Menaxhim me Kriza për MIA-n informuan se ka marrë flakë një objekt i braktisur.

Siç tha për MIA-n, komandanti i Brigadës kundër zjarrit të Shkupit, Zvonko Tomeski, zjarrin e kanë shuar një automjet dhe pesë zjarrfikës, ndërsa shkaku do të përcaktohet më tej nga shërbimet kompetente.

Zjarri është raportuar nga banues  të ndërtesave përreth.

Related posts

Analizë: Bashkimi Evropian assesi të zgjidhë kontestet në Ballkanin P. , nuk ndihmoi as procesi i Berlinit

N E

Vërshimet, Shtabi i Krizës në Tetovë merr disa vendime

Xh M

Kontrolle më të shpeshta për shkak të çmimeve

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More