Agjencia Zhurnal.mk.

Shtrenjtohet benzina, lirohet dizeli

Shkup, 27 dhjetor – Nga sonte në mesnatë, benzinat shtrenjtohen për gjysmë denari ndërsa dizeli lirohet për gjysmë denari, informon Zhurnal.

Me çmimoren e re që hynë në fuqi nga sonte në mesnatë, çmimi i benzinës BS-95 do të kushtojë 73,5 denarë për litër ndërsa BS-98 do të kushtojë 75,5 denarë për litër.

NGa ana tjetër dizeli EURODIZEL do të kushtojë 64 denarë për litër. Gjithashtu edhe vaji ekstra i lehtë do të kushtojë 64 denarë për litër. Çmimi i saj nuk ndryshon.

Çmimi i mazutit ulet për 0,504 denarë dhe çmimi i ri shënon 39,360 denarë për kilogram.//Zhurnal.mk

Related posts

Carovska apelon ta përdoren librat digjitalë, të denoncohet shitja e librave të shtypur

D V

Në Samitin “Ballkani i Hapur” në Maqedoni, do të ftohen Mali i Zi, Kosova e Bosnja

Z.H

Defekt i madh e la Dibrën pa ujë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More