Agjencia Zhurnal.mk.

Shtrenjtohet benzina

Shkup, 12 korrik – Komisioni rregullator për energjetikë sot ka sjellë vendim që të shternjtojë çmimet me pakicë të benzinës për 0.5 denarë, informon Zhurnal.

 

Çmimet e dizelit dhe vajit ekstra të lehtë nuk ndryshojnë dhe ngelin në nivel të njejtë.

Çmimet e reja nga sonte në mesnatë do të jenë:

Benzin BS-95 = 72 denarë
Benzin BS-98 = 74 denarë
Dizel = 63 denarë
Vaji ekstra i lehtë = 63 denarë
Mazuti = 37,719 denarë

Related posts

Paga mesatare në korrik 28.540 denarë

D V

Nga fillimi i vitit mbi 100 milion euro investime të huaja në shtet

Z H

Shpenzimet minimale për një familje në tetor janë rritur për 200 denarë

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More