Agjencia Zhurnal.mk.

Shtrenjtohen edhe benzina edhe dizeli

Shkup, 10 janar – Çmimi i dizelit nga sonte në mesnatë do të shtrenjtohet për dy denarë për litër, ndërsa benzina shtrenjtohet vetëm për gjysmë denari, informon Zhurnal.

 

Çmimi i ri i benzinës EUROSUPER BS 95 do të kushtojë 75,5 denarë për litër, EUROSUPER BS 98 do të kushtojë 77,5 denarë për litër, EURODIZEL do të kushtojë 67,5 denarë për litër. Të njejtin çmim e ka edhe vaji ekstra i lehtë.//Zhurnal.mk

Related posts

744 mijë euro për projektin “Krushevë dhe Elbasan – destinacion i njohur tejkufitar turistik”

Z H

Llukareveska: TVSH-ja ime nuk ndërpritet, do të vazhdojë

Z H

Mirënjohje për tri kompani me praktikë më të mirë për siguri dhe shëndet në punë në vitin 2021

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More