Agjencia Zhurnal.mk.

Shtrenjtohen derivatet

Shkup, 16 janar – Çmimi me pakicë i benzinës EUROSUPER BS-95 nga mesnata rritet për 1.00 denarë, ndërsa i benzinës EUROSUPER BS-98 për 1.50 denarë për litër, bëri të ditur Komisioni Rregullator për Energjetikë.

Për një denar shtrenjtohet edhe EURODIZEL (D-E V), ndërsa për 1.50 denarë Vaji ekstra i lehtë për amvisëri (EL-1).

Një litër EUROSUPER BS – 95 nga nesër do të shitet për 80 denarë për litër, EUROSUPER BS – 98 për 82.50 denarë, EURODIZEL BS (D-E V) për 81.50 dhe Ekstra i ehtë 1 (EL-1) për 81.00 denarë.

Rritet edhe çmimi i shitjes me pakicë i Mazutit M-1 NS për 0.176 denarë dhe një kilogram do të kushtojë 39.459 denarë.

Related posts

Dimitrievski: Mos gjuani ndaj policëve, ata janë të njejtit që luftuan në Lagjen e Trimave dhe në luftën e 2001it

Z.H

Përsëri shtyhet fillimi i gjykimit për zjarrin modular në Tetovë dhe përsëri përshkak mos pasjes avokat

Z.H

Kovaçevski dënon ashpër sulmet mbi policinë, dhuna nuk arsyetohet me asgjë

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More