Agjencia Zhurnal.mk.

Shtetasi i Maqedonisë ka humbur jetën në aksident në Kroaci

Zagreb, 12 tetor – Një shtetas i Maqedonisë ka humbur jetën në aksident të rëndë trafiku në autostradën A3 në pjesën Bregana-Lipovac në Kroaci, ndërsa një tjetër është lënduar rëndë, raportojnë mediat kroate.

I ndjeri ishte 51 vjeç dhe i ka qenë bashkëudhëtar në makinën me targa italiane.

Sipas njoftimit të publikuar, aksidenti ka ndodhur dje në orën 19:10, pasi vetura ka dalë nga rruga, ndërsa për momentin nuk bëhet i ditur identiteti i dy shtetasve të Maqedonisë.

Related posts

 I dyshuari kryesor për vrasjen e Vanja Gjorçevskës është kapur në Türkiye, procedura për ekstradim ka filluar

Xh M

Spavoski konfirmon: Lupço Palevski është arrestuar në Turqi, ekzekutori i Vanjës u kap nga policia turke në Balikesir

Xh M

Pasiguri e panik pas vrasjes së 14-vjeçares në Shkup

Xh M