Agjencia Zhurnal.mk.

Shtëpia e Bardhë: Bideni dhe Si do të kenë takim në Bali më 14 nëntor

Presidenti amerikan Xho Bajden do të ketë takim me liderin kinez Si Xhinping në margjinat e takimit të G-20 në Bali më 14 nëntor, njoftoi sot Shtëpia e Bardhë.

 

“Liderët do të bisedojnë për përpjekjet për ruajtje dhe thellim të linjave të komunikimit”, si dhe për atë si ‘me përgjegjësi të menaxhojmë me konkurrencën dhe të punojmë bashkë aty ku harmonizohen interesat tona, veçanërisht të sfidave transnacionale”.

Këtë e bëri të ditur në një kumtesë zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë, Karin Zhan Pjer.

Related posts

Një avion rrëzohet në Greqi, dy të vdekur

Redaksia

Johnson: S’do të lejojmë që Ballkani të bëhet shesh lojërash për Putinin

Xh M

Kinë, ekspertët pajtohen se viti 2022 do të ketë rritje të qëndrueshme

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More