Agjencia Zhurnal.mk.

Shqiptohen 166 kundërvajtje trafiku në Shkup, 37 për tejkalim të shpejësisë së lejuar

Shkup, 29 tetor – Në territorin e qytetit të Shkupit, policia dje ka shqiptuar 166 masa, nga të cilat 37 sanksione për drejtim të automjetit mbi shpejtësinë e lejuar, 12 gjoba për drejtim të automjetit pa patentë shofer, tri masa për shoferë fillestar.

 

Nga Ministria e Punëve të Brendshme poashtu janë shqiptuar edhe pesë sanksione për përdorimin e telefonit celular gjatë ngasjes së atomjetit, gjashtëmbëdhjetë sanksione për automjete të transportit publik në gjendje jo të rregullt teknike, tetë masa për ngasjen e automjetit nën ndikimin e alkoolit…

Policia  apelon te të gjithë pjesëmarrësit në komunikacion t’u përmbahen rregullave  dhe dispozitave në trafik.

Related posts

Propozohen nëntë kandidatët për gjykatës kushtetues

I.A

Strugë, qytetarët ankohen për rritje të çmimeve të produkteve

D V

Orët plotësuese për dije të nxënësve a ego të prindërve

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More