Agjencia Zhurnal.mk.

Shqiptohen 165 masa në Shkup, 25 për tejkalim të shpejtësisë

Sektori i Punëve të Brendshme Shkup edhe gjatë ditës së djeshme (06.08.2023) ka vazhduar me kontrolle në fushën e komunikacionit, me çka janë shqiptuar 166 masa.

“Në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 165 masa, nga të cilat 25 masa për tejkalim të shpejtësisë, 10 masa për drejtim të automjetit pa patentë shofer, tetë masa për kundërvajtje nga drejtuesit e motoçikletave.

Gjashtë masa për përdorimin e celularit gjatë drejtimit të automjetit, gjashtë masa për kalim në semaforë të kuq, tetë masa për tejkalim të paligjshëm…”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

Related posts

Sulmohet fizikisht 33-vjeçarja në Tetovë

Xh M

Vetura dhe 500 euro, arsyet e vrasjes së Pançe Zhezhovskit

D V

Gjithçka që dihet deri tani për vrasjen e dyfishtë në Maqedoni

D V