Agjencia Zhurnal.mk.

Shqiptarët lënë gjurmë në Challenge League: Balaj e Ramizi shënojnë, Rudhani asiston dy herë

Challenge League, apo kategoria e dytë e futbollit zviceran, njihet si çerdhe e lojtarëve shqiptarë.

Në të dy ndeshjet që sot ishin në program, futbollistë tanë lanë gjurmë me gola dhe asistime.

Në përballjen mes Lausanne Ouchy dhe Aaraut që u mbyll 0-2, sulmuesi pejan Liridon Balaj ka gjetur golin, ndërsa shoku i tij i skuadrës, Donat Rrudhani ka asistuar në të dy golat.

Edhe në takimin Thun – Winterthur të mbyllur po ashtu 0-2, njëri nga golat e skuadrës mysafire u shënua nga një futbollist shqiptar, Semir Remizi.

Winthertur është në vendin e parë me 21 pikë, ndërsa Aarau është i dyti me 18 pikë.

 

Related posts

Kovaçevski nuk dëshiron të komentojë për zënkat në VMRO-DPMNE, por bën thirrje për bashkim për ndryshimet kushtetuese

D V

Nevojitet transparencë më e madhe gjatë miratimit të Kodit penal, thonë nga Këshilli gjyqësor dhe Këshilli i prokurorëve publik

D V

Në repartin e urologjisë u promovua procedura e re – u vendos nefrostoma perkutane

Xh M
OFERTË SPECIALE // Domain + Hosting + Uebfaqe për vetëm 400 Euro në vit!
Ofertë Speciale:
Domain + Hosting + Uebfaqe = 400euro!