Agjencia Zhurnal.mk.

Shqipëria turistike në edicionin 2022 të britanikes “Bradt Guides”

Shtëpia Botuese britanike “Bradt Guides”, e mirënjohur botërisht për guidat prestigjoze turistike ka përfshirë Shqipërinë në edicionet speciale të vitit 2022.

 


Lajmin e bëri të ditur sot kryeminstri Edi Rama, i cili veçoi këtë lajm të mirë për turizmin shqiptar.
“Mirëmëngjes dhe me Shqipërinë tonë mahnitëse që në vitin 2022 gjen vend në raftin e edicioneve speciale të Shtëpisë Botuese Britanike, Bradt Guides, e mirënjohur botërisht për guidat prestigjoze, ju uroj një javë të mbarë”, tha Rama.


Edhe më herët “Bradt Travel Guides”, i ka kushtuar artikuj mjaft të rëndësishëm turizmit në Shqipëri, duke orientuar turistët e huaj se çfarë duhet të vizitojnë kur ndodhen në vendin tonë.

Related posts

Shkarkimi i Metës, Gjykata Kushtetuese cakton datën: Seanca mbahet më 18 janar 2022

N E

Basha e përjashtoi nga grupi PD-së, Berisha: Shumë shpejt do të shkoj në parlament

D V

Balla: Kuvendi të vendosë afat, që të mos hyjë asnjë deputet i pa vaksinuar

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More