Agjencia Zhurnal.mk.

Shqipëria dhe Kazakistani heqin vizat, marrëveshja nënshkruhet në New York

Shqipëria dhe Kazakistani kanë firmosur marrëveshjen për heqjen e vizave.

 

Marrëveshja u nënshkrua në Nju Jork gjatë një takimi mes Ministrjes për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, me Ministrin e Jashtëm të Kazakistanit, Tileuberdi Mukhtar.

Related posts

Shqiptari i gjetur i copëtuar në Itali, hetuesit dyshime te familja

Xh M

“Nuk e vrau varka, por shteti”, protestë për vdekjen e 7-vjeçares në Himarë

Xh M

U akuzua për korrupsion, lirohet ish-prokurori i Sarandës, Sali Hasa

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More