Agjencia Zhurnal.mk.

Shqipëria dënon sulmin në Kabul, Xhaçka: Mbetemi të përkushtuar për të garantuar sigurinë e aleatëve afganë

Shqipëria ka dënuar sulmin terrorist të ndodhur sot në aeroportin e Kabulit. Ministrja e Jashtme Olta Xhaçka përmes një postimi në rrjetet sociale, shprehet ndër të tjera se lutjet tona shkojnë për për të gjithë ata që humbën të dashurit e tyre.

 

Xhaçka thotë se Shqipëria mbetet e përkushtuar për të garantuar jetën e sigurinë e aleatëve afganë. “Unë dënoj me fjalët më të forta sulmin e tmerrshëm terrorist në aeroportin e Kabulit. Zemrat tona dhe lutjet tona  shkojnë për të gjithë ata që humbën të dashurit e tyre. Ne mbetemi të përkushtuar për të garantuar jetën dhe sigurinë e të gjithë aleatëve tanë afganë,” ka shkruar Xhaçka.

Related posts

Masat e reja për shqiptarët që duan të udhëtojnë drejt Austrisë

N E

FOTO LAJM: Një përshëndetje nga Robinson Kruzo shqiptar

D V

“Nesër dorëzojmë 4200 firmat për mbledhjen e Kuvendit Kombëtar”/ Berisha: Ftoj Ramën në debat televiziv do t’i numëroj të gjitha mëkatet

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More