Agjencia Zhurnal.mk.

Shqipëri – Çeki/ Kuqezinjtë në avantazh! Çekia ndëshkohet me karton të kuq, mbetet me 10 lojtarë

Shqipëri – Çeki, një nga ndeshjet më vendimtare të eliminatoreve për Euro 2024, ka nisur në Arenën Kombëtare.

Shqipëria kalon në avantazh në minutën e nëntë, me supergolin e Asanit! Disa minuta më vonë, një karton i kuq vjen për kundërshtarin dhe Çekia mbetet me 10 lojtarë.Shqipëri-Çeki 1-021′ Ramadani pason mjaft bukur për Asanin, por sulmuesi ndalet në fund nga mbrojtësi kundërshtar18′ Shqipëria niset bukur në kundërsulm, Asani lirohet nga çekët dhe nis Cikalleshin i cili në fund ndalet nga portieri Pavlenka9′ Gooooooooooool! Sërish Jasir Asani. Sulmuesi lëshon një nga predhat e repertorit të tij dhe çmend stadiumin nuk mungon edhe festa me plis

Related posts

Lewandowski zbulon kohën e pensionimit të tij nga futbolli

D V

Benaser: Ende besojmë se jemi në garë për titullin kampion

Xh M

Carragher emëron lojtarin ‘më me ndikim’ në Ligën Premier, e cilëson ende të nënvlerësuar

D V