Agjencia Zhurnal.mk.

Shqipëri, bashkëshorti vret gruan me kallashnikov

Një krim i rëndë brenda familjes ka ndodhur në fshatin Nenshat të Vaut të Dejës, qarku Shkodër.

 

Mësohet se një grua 40 vjeçare është vrarë me kallashnikov nga bashkëjetuesi i saj.

Autori i ngjarjes raportohet të jetë rreth 50 vjeç, njofton Tv Klan.

Ky i fundit, pasi vrau bashkëjetuesen, tentoi të vriste edhe veten, por ka mbetur i plagosur dhe është në Spitalin e Shkodrës në kujdesin e mjekëve.

Në vendngjarje kanë shkuar forcat e policisë, ndërsa grupi hetimor ka nisur punën për zbardhjen e motiveve.

Paraprakisht dyshohet që krimi të ketë ndodhur pas një konflikti mes çiftit.

Informacioni paraprak i Policisë së Shkodrës:

Më datë 09.01.2022, rreth orës 16:44, në fshatin Nenshat, Bashkia Vau i Dejës, në rrethana ende të paqarta shtetasi N. H., rreth 50 vjeç, dyshohet se ka vrarë me armë zjarri ish bashkëjetuesen e tij, shtetasen Gj. T., 40 vjeçe.

Shtetasi N.H pas krimit dyshohet se ka tentuar të vrasë veten dhe për pasojë ka mbetur i plagosur dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve në Spitalin Rajonal Shkodër.

Grupi hetimor po  vijon punën për  sqarimin e rrethanave dhe zbardhjen e ngjarjes.

Related posts

Mbytet në plazhin e Shëngjinit pushuesi nga Kosova

D V

Zjarr në një ndërtesë në Shkup (Video)

I Z

Zbulohen dy laboratorë ilegal për prodhimin e marihuanës në Shkup, arrestohet një person

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More