Agjencia Zhurnal.mk.

Shqipëri-Andorra, formacioni i ndërtuar nga fillimi, në sulm i besohet dyshes Uzuni-Seferi

Shqipëria do zbresi në “Air Albania”, në orën 20:45, për t’u përballur me Andorrën në ndeshjen e fundit kualifikuese të Botërorit “Katar 2022”.

 

Pas humbjes së thellë 5-0 me Anglinë, kuq e zinjtë do kërkojnë fitoren e fundit në këto eliminatore, pavarësisht se sfida në “Wembley” i ka lënë më shumë pasoja djemtë e Edi Rejas.

Në sfidën me Andorrën, Reja ka ndërtuar nga fillimi formacionin e Shqipërisë për shkak të mungesave të shumta nga dëmtimet dhe pezullimet me kartonë.

Plot 9-të ndryshime në formacion, ku mbrojtja do jetë me 3, Mihaj, Dermaku dhe Hoxhallari, mesfusha me plot 5 lojtarë me Roshin dhe Hysaj nga krahët, Laçi, Çekiçi dhe Ramadani në mesin e fushës, ndërsa sulmi do i besohet dyshes Uzuni-Seferi.

Frormacioni i mundshëm kundër Andorrës:

Shqipëria: Berisha – Mihaj, Dermaku, Hoxhallari – Roshi, Laçi, Ramadani, Çekiçi, Hysaj – Uzuni, Seferi. Trajneri: Edi Reja.

Related posts

Truproja i Mike Tyson ka zbuluar se kampioni i peshave të rënda bënte seks para meçeve për të zvogëluar fuqinë e tij – ai kishte frikë se mund të vriste kundërshtarët në ring

D V

Pesë momentet kryesore që e ndihmuan Italinë ta fitonte Kampionatin Evropian

D V

Man City kthen vëmendjen te transferimi i Lewandowskit pas dështimit të Kane

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More