Agjencia Zhurnal.mk.

SHPIRTRAT E VDEKUR

Nga: Ian Curtis (Joy Division, 1979)
Përktheu (më 1998): Fadil Bajraj 

Dikush po i merr këto ëndrra
Kjo më drejton kah dita e nesërme
Kacafytje personalitetesh
Mbush realitetin e përnjëmendtë
Dhe gjithnjë më thërrasin, ata vazhdojnë t’më thërrasin

Kur fytyrat nga e kaluara qëndrojnë krenare
Dhe zërat përqeshës kumbojnë hollit
Shtëpi lutjesh imperialiste
Pushtuesit morën hisen e vet
Dhe gjithnjë më thërrasin, ata vazhdojnë t’më thërrasin
Gjithnjë më thërrasin, ata gjithnjë më thërrasin

Më thërrasin – më thërrasin
Ata gjithnjë më thërrasin, gjithnjë më thërrasin
Ata vazhdojnë t’më thërrasin, ata gjithnjë më thërrasin.

Related posts

Will Smith thotë se ka nisur përgatitjet për “Bad Boys 4”

Xh M

Rekordi i Bebe Rexhës/ Kënga e pestë më e shitur në SHBA, me këngëtare femër

Xh M

Vajza e Barack Obamas nuk po e përdor mbiemrin në karrierën prej regjisoreje

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy