Agjencia Zhurnal.mk.

Shpërthimi i sulmit të Dritës në fund të stinorit vjeshtor

Drita ka vuajtur shumë për gola këtë sezon, pasi para ndeshjes me Dukagjinin kishe shënuar vet 14 herë në 15 ndeshje.

Në ndeshjen ndaj Dukagjinit, skuadra e Adrian Nuhiut shënoi katër herë, ku ishte hera e parë që e bënte këtë gjë.

Arbnor Muja shënoi dy herë (golat e parë të tij këtë kampionat), ndërsa nga një gol shtuan Ilir Blakçori dhe Ardit Tahiri.

Mund të jetë një imazh i një ose më shumë persona, njerëz në këmbë dhe bar

Fitorja me më shumë gola e Dritës ishte ajo ndaj Llapit ku fitoi si mysafir 3-1.

Tani kur kanë mbetur edhe dy ndeshje në kampionat deri në pushim, Drita luan ndaj Prishtinës (mysafire) dhe Ulpianës (shtëpi).

Mund të jetë një imazh i 7 persona, persona që luajnë futboll, njerëz në këmbë dhe ambiente të jashtme