Agjencia Zhurnal.mk.

“Shpërthimi” i Covid, shtyhen dy ndeshjet e fundjavës në Premier League

Premier League pak ditë më parë mori vendimin që kampionati mos të pezullohej edhe pse “Covid-19” është kthyer në një kërcënim të madh.

 

Këtë fundjavë, saktësisht me datë 26 dhjetor janë caktuar të luhen 9 ndeshje, por sot është marrë vendimi që dy prej tyre të shtyhen.

Bëhet fjalë për Liverpool – Leeds United dhe Wolves – Everton. Raste me Covid në këto skuadra rezultaton te jetë i lartë, teksa Leeds konfirmoi se numri i lojtarëve të infektuar deri më tani është 5, ndërsa Liverpooli deri më tani ka konfirmuar 3.

Related posts

Arsenali tregon se kur do t’i rikthehet Granit Xhaka stërvitjeve të plota

D V

Roma dhe Atalanta monitorojnë mbrojtësin Uduokhai

D V

Skitarja alpine Kiana Kryeziu fiton medaljen e argjendtë

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More