Agjencia Zhurnal.mk.

Shpërthim tritoli në Lushnjë/ Lënda plasëse hidhet në oborrin e shtëpisë, detajet e para

Shpërthim tritoli në një banesë private në lagjen 18 tetori ka tronditur Lushnjën mbrëmjen e kësaj të marte.

 

Nga shpërthimi i fortë nuk ka të lënduar, por vetëm dëme materiale.

Në banesë jetonte Altin Lamçe, tregtar në tregun fruta-perime Lushnjë.

Banesa është në pronësi të një tjetër shtetasi, Arben Turkut,  i cili është në emigrim.

Tritoli dyshohet se u hodh nga autorët  në ecje nga rruga drejt oborrit të shtëpisë. Janë thyer xhamat dhe dyert e kësaj banese.

Related posts

Aksident i rëndë në Qafën e Muzinës, ndërron jetë shoferja

Xh M

Rama nga Brukseli: Mbështesim anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës

D V

Moti në Shqipëri, diell dhe temperatura deri në 27 gradë celsius

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More