Agjencia Zhurnal.mk.

Shpërthim i fuqishëm në një rafineri nafte në Rumani

Një shpërthim i fuqishëm ndodhi në rafinerinë Petromidia në Navodaria, Rumani.

 

Dy persona u plagosën, njoftoi media lokale. Ekziston një rrezik i madh nga shpërthime dhe zjarre të reja.

Ministri i Mjedisit, Tanzos Barna tha se shpërthimi mund të ketë pasoja të mëdha mjedisore gjersa raportohet se ka edhe të lënduar.

Sipas vlerësimeve të para, reja e tymit po lëviz drejt detit, shtoi ministri.

Tetë kamionë zjarrfikës, dy ekuipazhe të ndihmës së shpejtë dhe një njësi e lëvizshme e kujdesit intensiv u dërguan në vendin e shpërthimit.

Related posts

Dhjetë paqeruajtës të Egjiptit plagosën në Republikën e Afrikës Qendrore

D V

Koreja e Veriut ka mungesë ushqimesh prej 860 mijë tonësh

D V

Ish-kryeministri i Francës do të bëhet anëtar bordi në kompaninë shtetërore të Rusisë

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More