Agjencia Zhurnal.mk.

Shpërthen zjarr në Ministrinë e Kulturës, nuk ka të lënduar

Shkup, 16 shtator – Në Ministrinë e Kulturës në Shkup, informojnë se është shkaktuar një zjarr i vogël i cili është shuar shumë shpejtë nga aparatet kundër zjarrit. Sipas protokoleve, të gjithë të punësuarit janë evakuuar në kohë, informon Zhurnal.

 

Është thirrur edhe shërbimi i zjarrfikësve, ekip nga MPB, si dhe ekip nga PP. Po konfirmohet arsyeja e zjarrit dhe dëmi i shkaktuar./Zhurnal.mk

Related posts

Ndërtohet sistemi për furnizim me ujë të pishëm në lagjen Bregu i Diellit

Redaksia

“Ujë, lëngje e sanduiç”, LSDM pyet nëse protesta e VMRO-DPMNE-së ka kushtuar 300.000 euro

Xh M

Vullnetarët e EVN-së me aksion të madh për pyllëzimin e Branigradit të Dellçevës

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More