Agjencia Zhurnal.mk.

Shpërthen bomba në stacionin e trenit në Mynih të Gjermanisë

Një shpërthim ka ndodhur pranë një stacioni treni në qytetin Mynih të Gjermanisë.

 

Sipas medieve gjermane, supozohet se bëhet fjalë për një bombë ajrore nga Lufta e Dytë Botërore, transmeton Telegrafi.

Siç thuhet më tej, gjatë shpimit, punëtorët e ndërtimit hasën në një mjet shpërthyes 250 kilogramësh të fshehur në tokë.

Dhe kështu erdhi deri te shpërthimi nga i cili thuhet se janë lënduar tre persona.

Sipas njoftimit nga policia thuhet se shpërthimi pasoi një zhurmë të fort pranë Donnersbergerbrucke, më pas është formuar një kolonë tymi.

Related posts

Erdogan padit politikanin gjerman pasi ky e quajti ‘mi kanalesh’

Z.H

Të paktën tre të vdekur pas shpërthimeve në qytetin rus

Xh M

Ngjarje “horror” në Irlandë, refugjatja 8 vjeçare ukrainase goditet 75 herë me thikë

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More