Agjencia Zhurnal.mk.

Shpallet konkurs për pasuesin e Villma Ruskovskës, ja kush mund të konkurojë

Shkup, 15 shtator – Këshilli i Prokurorëve Publik ka shpallur konkurs për përzgjedhjen e shefit të ri të Prokurorisë për Ndjekje të Krimit të Organizuar dhe Korrupsion, për të zëvendësuar të suspenduarën, Villma Ruskovska, informon Zhurnal.

 

Në këtë konkurs mund ët paraqiten prokurorë të cilët kanë përvojë të pandërprerë prej së paku gjashtë vitevesi prokurorë publik dhe të vlerësohen me notë pozitive në tre vitet e fundit. Për herë të parë shefi i kësaj prokurorie do të zgjedhet me zgjedhje, gjegjësisht do të votojnë prokurorët nga të gjitha prokuroritë. Përzgjedhja do të bëhet më 31 tetor.

Në seancën e caktuar për të martën e ardhshme, përsëri do të bëhet përzgjedhja e katër prokurorëve në PNKOK./Zhurnal.mk

Related posts

Takim për Rregulloren kuvendore të propozuar pas dialogut të tretë “Zhan Mone”

Z.H

NQP Shkup nesër do të funksionojë me orar të reduktuar

Z.H

Të punësuarit në Gjykatën e Kumanovës kërkojnë nga Këshilli Gjyqësor masa ndaj kryetares, Maneva

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More