Agjencia Zhurnal.mk.

Shoferët e autobusave nesër protestojnë para Qeverisë

Shkup, 20 Nëntor – Linjat e autobusave me numër 9, 23, 45 dhe 12 nesër do ta ndalojnë qarkullimin pasi Qytetiti I Shkupit nuk filloi tua kthen borxhin prej 61 milion denarëve thotë Lenin Jovanovski drejtor i Shoqatës së autobusave privat “Slloboden prevoz”. Ai thotë se protesta do të zhvillohet para ndërtesës së Qytetit të Shkupit ndërsa protesta do të radikalizohet në qoftë se nuk arrijnë marrëveshje me Qytetin e Shkupit.

 

“Nuk do t’i ndalojmë të gjitha linjat, nuk do t’i ndëpresim linjat tërë ditën, por gjithsesi kjo do të varet nga komunikimi me kompetentët nga Qyteti i Shkupit. Në orët e hershme të mëngjësit do ndalojnë me transport disa linja të qytetit me numër 9, 23, 45 dhe 12. Ndërsa linjjat tjera do të funskionojnë. Sa do të zgjasë protesta dhe në çfarë forme do të zhvillohet do të varet prej asaj se çfarë do të merremi vesh me Qytetin e Shkupit” – tha Lenin Jovanovski.

Slloboden prevoz ka 132 autobusë, ndërsa një ditë më parë shoferët paralajmëruan protesdtë pasi nuk kanë të ardhura se si t’i mbulojnë shpenzimet për qarkullimin e autobusave.

Related posts

Azeski për vizitë në minierat “Buçim” dhe “Borov doll”

Xh M

MASH: Sivjet do të ketë 220 më shumë asistentë arsimorë se vitin e kaluar

Z.H

Maratonisti Adem Selmani nga Tetova edhe në moshën 54 vjeçare nuk heqë dorë nga vrapimi

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More