Agjencia Zhurnal.mk.

Shkupi shkëlqen para festave të Vitit të Ri, po stolisen edhe qytetet tjera në vend

Shkup, 15 dhjetor – Atmosfera e Vitit të Ri fillon të ndjehet edhe në Shkup. Ekipet e qytetit prej dje filluan me stolisjen e rajonit qendror të qytetit, derisa një pjesë e kryeqyteteve në vendet fqinje tashmë janë stolisur. 

Главниот град денеска блеснува со новогодишен сјај токму според времето коешто претходно беше најавено од страна градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, дека градот ќе блесне на 15

Kryetarja e Qytetit të Shkupit, Danella Arsovska në fillim të kësaj jave paralajmëroi se qyteti do të shkëlqejë në atmosferën e Vitit të Ri më 15 dhjetor dhe se këtë vit do të harxhohen në mënyrë drastikë më pak para për stolisje se viteve paraprake, respektivisht këtë vit do të harxhohen 30 mijë euro për dallim nga më herët, kur për stolisje janë harxhuar nga 90 deri 245 mijë euro. 

Главниот град денеска блеснува со новогодишен сјај токму според времето коешто претходно беше најавено од страна градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, дека градот ќе блесне на 15

Qytetet tjera në shtet, përveç Tetovës, ku pushteti lokal paralajmëroi se nuk do të ketë stolisje me rastin e Vitit të Ri, tashmë janë stolisur ose kanë filluar me stolisje. 

Related posts

Kovaçevski konsideron se ligji i ri nuk do të ndihmojë për vazhdimin e afatit të pasaportave

D V

VLEN: Bujar Osmani është i vetmi që ia hapi qiellin Rusisë dhe e solli Sergej Llavrovin në Shkup

D V

Skandaloze/Çfarë e lidh Shaqir Fetahun me ish deputetin e Putinit që Radio Evropa e Lirë e përmend si udhëheqës të rrjetit prorus për ndikim në Ballkan (Foto)

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy