Agjencia Zhurnal.mk.

Shkup: Një vit burg për 48 vjeçarin për shkak peshkimit pa leje

Policia e Maqedonisë së Veriut ka arrestuar 48 vjeçarin pasi ka peshkuar a leje, diçka që është e dënueshme në bazë të nenit 229 nga Kodi Penal.

“Policia ka arrestuar 48 vjeçarin D.S. nga Shkupi, për të cilin kishte fletarrestim qendror me urdhër të Gjykatës Themelore Shkupi 1”, njoftojnë nga Policia.

Raportohet që ai është dënuar me një vjet burg për “peshkim pa leje”, për çka është dërguar në Burgun e Shkupit për vuajtjen e dënimit.

Related posts

Zhduket një vajzë në Drenoc të Deçanit

D V

Bastisje në Manastir, gjendet një pistoletë dhe drogë

Z.H

Ndërroi jetë gazetari Menduh Ajdini

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More