Agjencia Zhurnal.mk.

Shkrimtari Ismail Kadare shpallet qytetar nderi në Komunën e Tetovës

Tetovë, 28 Tetor – Këshilli komunal i Tetovës ka shpallur qytetar nderi shkrimtarin e mirënjohur shqiptar, Ismail Kadare.

 

Vendimi është votuar nga të gjithë 31 këshillatarët e këshillit komunal në Tetovë.

Related posts

Përkeqësohet gjendja shëndetësore e njërit prej “Grupit të Kumanovës”, dërgohet në spital

Z.H

Kryetarja e BERZH-it Odil Reno-Baso për vizitë në Maqedoninë e Veriut

Z.H

Osmani: VMRO/ASH-AAA koalicion nga nevoja për pushtet, rrezikojnë Kërçovën dhe Bërvenicën

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More