Agjencia Zhurnal.mk.

Shkon në gjashtë numri i viktimave nga zjarret në Turqi

Autoritetet kanë gjetur trupat e dy personave që vdiqën gjatë operacioneve të shuarjes së zjarrit në provincën jugore të Turqisë, Antali, thanë burimet të shtunën, duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave në gjashtë.

 

Sipas Anadoly Agency, përcjell Telegrafi, dy persona të tjerë që pësuan lëndime nga flakët në rrethin Manavgat të Antalisë u evakuuan dhe u dërguan në një spital lokal, thanë burimet.

“Ne humbëm dy vëllezërit tanë heroikë të përfshirë në luftimin e zjarreve si dëshmorë. Dhimbja jonë është e madhe. Qoftë vendi i tyre parajsa”, tha Bekir Pakdermirli, ministri turk i bujqësisë dhe pyjeve, në Twitter.

Zjarret në Manavgat kishin prekur të paktën 275 persona që nga e premtja pasdite, sipas të dhënave zyrtare.

Related posts

Shtëpia e Bardhë reagon pasi Franca tërheq ambasadorët

Lea Muslija

Vdesin tre fëmijë pas shembjes së një ndërtese në Egjipt

Z H

Gjermania e kuptoi më në fund!

adijanzh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More