Agjencia Zhurnal.mk.

Shkon në 36 numri i të vdekurve si pasojë e përmbytjeve në Belgjikë

Numri i të vdekurve në Belgjikë po rritet ende për shkak të motit të keq.

 

Kryetari i bashkisë së Shodfonten, provinca e Liezhit, Daniel Bacquelaine konfirmoi këtë mëngjes në radion ”Rtbf” një numër të ri prej 36 vdekjesh, në kontekstin e përmbytjeve serioze të ditëve të fundit.

Gazetat lokale raportuan se ky është një numër provizor, pasi supozohet se ka ende më shumë se 100 të zhdukur.

Sipas gazetës ”Sudpresse”, 32 vdekje u regjistruan në provincën e Liezhit, një në Luksemburg, dy në provincën e Namurit dhe një në rajonin e Sharlëruasë.

Related posts

NASA nis mision për t’i ndryshuar kahjen një asteroidi

D V

“Mbreti” rus i mashtrimeve dënohet me 10 vjet burgim në Nju Jork

D V

Filipine/ Rrëzohet avioni ushtarak me 92 persona në bord

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More