Agjencia Zhurnal.mk.

Shkon në 19 numri i të vdekurve si pasojë e aeroplanit që u rrëzua në Tanzani

19 persona kanë vdekur si pasojë e një aeroplani komercial, i drejtuar nga “Precision Air”, i cili është rrëzuar në liqenin “Victoria” në Tanzani.

 

26 persona nga 43 sa ishin në në bordin e fluturimit u shpëtuan dhe u dërguan në spital.

Një zëdhënës i “Precision Air” tha se avioni u rrëzua në liqenin më të madh të Afrikës pranë aeroportit Bukoba, raporton BBC.

Presidenti i Tanzanisë Samia Suluhu Hassan bëri thirrje për qetësi teksa shpëtimtarët punonin në vendin ku u rrëzua aeroplani.

Related posts

Pelosi mbërriti në Tajvan

Xh M

Gjykata ruse sekuestron pronat e Google, ngrin llogarinë bankare të nëndegës ruse

Xh M

Britania e Madhe do të përshpejtojë sanksionet kundër rusëve

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More