Agjencia Zhurnal.mk.

Shkëndija-Shkupi përfundon pa gola

Ndeshja në kuadër të ligës së parë të Maqedonisë së Veriut mes Shkëndijës dhe Shkupit është përmbyllur pa fitues, 0 me 0. Nuk u regjistrua asnjë incident mes tifozëve, ndërsa vëmendjen tërhoqi koreografia e tifozëve të Shkëndijës – Ballistët, të cilët kërkuan që edhe shqiptarët e Maqedonisë së Veriut të jenë pjesë e abetares së përbashkët mbarë shqiptare. Tifozët e Shkupit, Shvercerët as sot nuk u penguan që të marrin pjesë në stadium. Kohë më parë kryesitë e të dyja klubeve u thirren në takim tek zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi, me qëllim përcjelljen e një mesazhi për një lojë fer dhe pa incidente. Përndryshe, Shkëndija dje bëri publike arritjen e marrëveshjes me trajnerin Qatip Osmani.

 

Related posts

Michael Jordan refuzoi 100 milionë dollarë për një paraqitje dy-orëshe

D V

West Ham synon goditjen e dytë të madhe – mbrojtësi i PSG në shënjestër

Lea Muslija

Zalgiris – Ballkani, formacionet zyrtare

lina

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More