Agjencia Zhurnal.mk.

Shilegov: Premtimi i Arsovkës për 250 autobusë është gënjeshtra e saj e radhës, e pamundur të realizohet

Shkup, 29 shtator – Kryetari aktual dhe i ardhshëm i Qytetit të Shkupit Shilegov me reagim ndaj bindjeve të rreme të kundërshtarit të VMRO-DPMNE-së.

Kryetari Shilegov premtimet e Arsovkës i quan projekte megalomane të cilat nuk ka gjasa të realizohen. Veçanërisht theksin Shilegov e vë tek 250 autobusët e premtuar nga Danella Arsovska gjatë katër viteve të ardhshme, gjë që shumë pak gjasa ka të realizohet.

“Arsovska vazhdon njësoj si dje, me projekte të tundura nga mëngët në të cilat askush nuk beson dhe shërbejnë si tallje në rrjetet sociale. Nëse dje ajo premtonte transport falas me të cilin qeshi i gjithë Shkupi, sot ajo e plotësoi këtë me një gënjeshtër të re edhe më të madhe, një premtim prej 250 autobusësh të rinj. Në mungesë të zgjidhjeve konkrete që janë karakteristike për kandidatët e këqij dhe të papërgatitur, ajo mendon se injorancën dhe mungesën e ideve të saj do ta mbulojë me premtime megalomane. Këto premtime të Arsovskës janë utopi, ndërsa plani i përfunduar për Sistemin Bus Rapid Transport është një realitet që tashmë është duke u realizuar”, reagon kryebashkiaku Shilegov.

“Qytetarët e Shkupit mund të njohin atë që është planifikuar, një zgjidhje të menduar mirë dhe çfarë marketingu të keq politik për zgjedhjet. Unë me të vërtetë prisja që dikush që prezantohet si menaxher të ketë një plan bazë në program dhe të paktën një njohuri themelore se si të menaxhojë projektet, por Arsovska është një menaxhere e keqe që nuk ka as plan as ide për projekte, dhe ka një thes plot premtime të rreme, “tha kryetari Shilegov.

Related posts

ESHR me opinion të pafavorshëm për vërtetësinë dhe objektivitetin e raporteve financiare të MPPS-së

Z.H

A do rikthehen masat? Nesër diskuton KSI

Xh M

Varheji: të ndjeket modeli Marrëveshjes së Prespës edhe Bullgaria t’i përforcojë përpjekjet dhe ta bëjë të njëjtën gjë

I.A

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More