Agjencia Zhurnal.mk.

Shi dhe borë nesër, për fundjavë mot stabil dhe më ngrohtë

Shkup, 6 dhjetor – Moti të enjten do të jetë i vranët dhe i ftohtë me reshje bore në zonat malore dhe me reshje shiu në zonat më të ulëta. Pasdite do të fillojë të fryjë erë e fuqishme nga drejtimi verior dhe reshjet e shiut do të kalojnë në borë në disa nga viset më të larta. Në pjesët perëndimore reshjet do të jenë më të dendura, njoftoi DPHM.

Të premten do të fryjë erë e fuqishme nga drejtimi verior, moti do të jetë stabil me temperatura të ulëta gjatë mëngjesit. Gjatë fundjavës dhe në fillim të javës së ardhshme do të mbajë mot stabil, ndërsa temperaturat nga e hëna do të jenë në rritje. 

Related posts

Ambasadorja ukrainase në Shkup: Agresioni rus në Ukrainë, sulm ndaj gjithë botës demokratike

Xh M

Mjekët kërkojnë rritje pagash e pacientët shërbime

Xh M

Dallimet në paga, rritet numri i punëtorëve me pagë minimale, Sektori IT kryeson me pagë më të lartë

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy