Agjencia Zhurnal.mk.

Shënohet dita e Gostivarit, dr. Ferit Sadiku shpallet qytetar nderi

Gostivar, 24 dhjetor – Në një solemnitet rasti nën moton “Gostivari në rend të parë”, mbrëmë në sallën e Këshillit të Komunës së Gostivarit ishte shënuar festa komunale – 23 dhjetori.

 

Para të pranishmëve, në mesin e së cilëve ishte presidenti i shtetit Stevo Pendarovski dhe ish-kryetarët e komunave Enver Zenku dhe Xhemail Rexhepi, u prezentua një videomaterial në të cilin ishin prezentuar mbi 100 projekte në të cilat ka investuar Komuna.

Në fjalimin e kryetarit të komunës, Arben Taravari i falënderoi paraardhësit e tij, për të cilët siç tha, kanë dhënë shumë për zhvillimin e qytetit dhe demokracisë.

“Në ditën e Komunës, dëshiroj sinqerisht t’i falënderoj paraardhësit e mi. Ata në kohë shumë të vështira paguan çmim të lartë që ta mbrojnë lirinë dhe demokracinë në qytet. Prandaj e falënderoj gjithësecilin prej tyre madje edhe ata që kanë dëshmuar se si nuk duhet të punohet. Të gjithë ata janë kryetarë komunash dhe historia do t’i regjistrojë në faqet e veta”, tha Taravari.

Ai në fjalim përmendi se si simpatizant i Kushtetutës amerikane, nuk do të kandidohet për mandatin e tretë, pasi konsideron se dy janë të mjaftueshëm.

Në solemnitet, me mirënjohjen “qytetar nderi” ishte dekoruar mjeku i pensionuar, Ferit Sadiku, ndërsa mirënjohje për promovimin e Gostivarit morën Kimet Jusufi, Vedut Purde dhe Maria Milloshevska për arritje ndërkombëtare dhe kampione botërore në vallëzimin modern, Andi Ismaili për arritje ndërkombëtare në art.

Related posts

Nesër pa ujë një pjesë e Maxharit dhe Hasanbegut

D V

Moti me vranësira të ndryshueshme me shi të kohëpaskohshëm

Redaksia

Miratohet vendimi ligjor, TVSH-ja për rrymën e amvisërive zvogëlohet prej 18 në pesë për qind

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More