Agjencia Zhurnal.mk.

Shënohet Dita botërore e filozofisë

Shkup, 18 nëntor – Instituti për filozofi pranë Fakultetit në Shkup dhe Shoqata filozofike e Maqedonisë sot e shënojnë Ditën botërore të filozofisë.

 

Këtë vit ngjarja qendrore do të jetë simposiumi në temë “Mendimet filozofike në Maqedoni”, në të cilin do të marrin pjesë njëmbëdhjetë filozofë, profesorë dhe hulumtues me renome.

Ngjarja do të mbahet përmes platformës digjitale zum.

Related posts

Ekipit mjekësor nga Maqedonia nuk u lejohet të kenë qasje te trupat e të ndjerëve

Z H

Ziadin Sela: Kumanova do ta vazhdoj ndryshimin

D V

Pendarovski: Vaksinimi është i rëndësishëm dhe duhet të kryhet pa vonesë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More