Agjencia Zhurnal.mk.

Shenjat që duhet t’i dini për tensionin e lartë të gjakut

Tensioni i lartë i gjakut (hipertensioni) është i njohur edhe si “vrasësi tinëzar” vetëm për arsyen se nuk shkakton simptoma të qarta, por në mënyrë të vazhdueshme dëmton enët e gjakut dhe organet jetike të njeriut.

Më poshtë janë disa simptoma që janë të lidhura drejtpërdrejt me tensionin e lartë të gjakut.

Kokëdhimbje,

Marramendje,

Gjakderdhje nga hunda,

Skuqje e fytyrës,

Njolla të kuqe në sy.

Related posts

Reduktoni kancerin me dietën meditarane e nordike

D V

Përfitimet shëndetësore nga lëngu i turshive

D V

Të mirat shëndetësore që vijnë nga produktet e qumështit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy