Agjencia Zhurnal.mk.

Shembje nga shkëmbinjtë në autostradën Shkup-Veles

Veles, 11 dhjetor – Në autostradën Shkup – Veles, sot pasdite rreth orës 13:30, katër kilometra para pikë-pagesës Sopot ndodhën shembje të shkëmbinjve për shkak të reshjeve të shiut dhe terrenit të rrëshqitshëm. Shembjet nga shkëmbinjtë në rrugë kanë rrëshqitur nën rrethojën mbrojtëse të metalit në një pjesë të rrugës, duke e vështirësuar komunikacionin.

 

Policia po e rregullon komunikacionin dhe kolonën e automjeteve që u bë për shkak të pengesës. Në vend arritën edhe ekipe të punës me mekanizëm të NP për mirëmbajtje të rrugëve “Rrugët e Maqedonisë” të cilët punuan në pastrimin e shkëmbinjve dhe aftësimin e shpejtë të njërës korsi në autostradën Shkup-Veles. 

Related posts

11 nëntori ditë e lodhshme për të gjithë, Qeveria mbeti, opozita tani kërkon zgjedhje

Z H

Gashi kërkon besim nga dibranët e Adnan Ismaili “përkrahë” Hekuran Dukën e BDI-së ?

Z H

Regjistrohen 111 raste të reja me Kovid-19, 15 të vdekur, 165 pacientë të shëruar

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More