Agjencia Zhurnal.mk.

Shehaj shkon në zyrën e Palokës për verifikuar firmat

Deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj, ka shkuar personalisht në selinë blu për të verifikuar firmat e mbledhura nga Sali Berisha për Kuvendin Kombëtar. Ish-kandidati për kryetar i PD shkoi në zyrën e kryetarit të Këshillit Kombëtar, Edi Paloka, për të sqaruar vërtetësinë e tyre.

 

“Jam këtu për të verifikuar nëse listat ekzistojnë”, u tha Shehaj gazetarëve.

Deputeti demokrat pasi pa disa lista mori në telefon disa prej firmëtarëve të formularëve. Një prej tyre i përkiste degës numër 5 në Tiranë.

“Kam ardhur për të verifikuar firmat. Më rezulton që ke firmosur. E konfirmon? Shumë mirë”, tha Shehaj ndërkohë që fliste në telefon, ndërsa pasi e fiku u shpreh: Iku njëra.

Sali Berisha pretendon se për mbledhjen e Kuvendit kanë firmosur më shumë se 4200 delegatë. Por nga ana e Lulzim Bashës, kjo konsiderohet si blof pasi sipas këtij të fundit, firmat duhet të dorëzohen në zyrën e protokollit të PD dhe jo në zyrën e Palokës.

Related posts

Ambasadorja Yuri Kim s’i shpëton “tundimit”, bëhet pjesë e gëzimit të një çifti të ri shqiptar në Gjirokastër

D V

FOTO LAJM: Një përshëndetje nga Robinson Kruzo shqiptar

D V

Qeveria e re, Varhelyi: Urime Edi Rama, pres me padurim të punoj me ju

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More