Agjencia Zhurnal.mk.

SHBA ka biseduar me talebanët për llogaritë e ngrira të BKA

Autoritetet amerikane kanë biseduar me përfaqësuesit e talebanëve në lidhje me përpjekjet për zhbllokimin e mjeteve të Bankës qendrore afgane, kumtoi Departamenti amerikan i shtetit.

Takimi, në të cilin mori pjesë i dërguari special për Afganistanin, Tomas Uest, si dhe përfaqësuesi i lartë i Ministrisë amerikane të Financave, Brajan Nelson, u mbajt të mërkurën, theksohet në kumtesën e Departamentit të shtetit. 

Related posts

Sa kushtoi lufta në Afganistan? Të dhëna – në numra – rreth luftës më të gjatë të zhvilluar ndonjëherë nga SHBA

D V

Shtetet që nuk kanë konfirmuar asnjë rast me COVID-19

D V

BBC me dokumentar për Serbinë, vendin që e mbështetë pushtimin e Ukrainës nga Rusia

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More