Agjencia Zhurnal.mk.

Shay Mitchell konfirmon shtatzëninë, zbulon se është në pritje të fëmijës së dytë me Matte Babel

Shay Mitchell së shpejti do të bëhet nënë e dy fëmijëve.

Aktorja e “Pretty Little Liars”, 34-vjeçare, njoftoi në Instagram të hënën (7 shkurt) se është në pritje të fëmijës së dytë me të dashurin, Matt Babel.

Lajmi për shtatzëninë do të vijë pas humbjes së gjyshes së Mitchell, e cila vdiq javën e kaluar.

Foto: Shutterstock

“T’i thuash lamtumirë një të dashuri ndërsa njëkohësisht të përjetosh gëzimin e mirëseardhjes së një tjetri në këtë botë është cikli i madh i jetës. Është gjithashtu sezoni im më sfidues deri më sot”, tha aktorja në postim.

“Nuk mund të mos mendoj se ky ishte plani i universit gjatë gjithë kohës, duke e ditur se do të kisha nevojë për një gëzim tjetër të kësaj bote për të zbutur goditjen e humbjes së një prej njerëzve më të rëndësishëm në jetën time,” shtoi Mitchell.

“Megjithatë, kjo është provë se dashuria, jeta dhe humbja mund të ekzistojnë thellësisht të gjitha në të njëjtën kohë. Gjyshe, më mungon çdo ditë. Foshnje, jemi shumë të emocionuar që të takohemi me ty. Unë marr një shenjë paqeje duke e ditur që ju të dy jeni tashmë të lidhur në një mënyrë kaq kozmike”, përfundoi ajo.

Foto: Shay Mitchell/Instagram

Mitchell në postimin e ndjeshëm solli edhe një seri fotosh mahnitëse nga fotosesioni i saj i lehonisë, shkruan Page Six.

Në foto, ajo pozoi gjysmë e zhveshur duke ekspozuar barkun e rrumbullakosur.

Mitchell dhe Babel, 41 vjeç, janë tashmë prindër të vajzës 2-vjeçare Atlas, të cilën e mirëpritën në tetor 2019.

Megjithatë, edhe ajo shtatzëni erdhi pas një humbjeje. Çifti kishte pësuar një abort vetëm një vit para lindjes së Atlas.

Mitchell ka folur për mënyrën se si u përball me depresionin gjatë shtatzënisë së saj të parë.

“Zakonisht, jam tepër aktiv dhe dal shumë, por në vend të kësaj, kryesisht qëndrova në shtëpi për të shmangur shikimet dhe pyetjet. Isha jashtëzakonisht e vetmuar”, ka pranuar më parë modelja.

“Shtatzënia mund të jetë një kohë e vështirë, veçanërisht nëse ju duhet ta fshihni atë. Pasi dola publikisht, ndjeva një valë të madhe lehtësimi dhe më në fund arrita të filloja të shijoja shtatzëninë”, kishte deklaruar Mitchell. 

Related posts

Miss Venezuela vdes pas një operacioni rutinë në fytyrë

Xh M

Gazetarja e njohur: Kam fjetur me shokun e ngushtë në një dhomë, kur shkonim me pushime

D V

Princi William shihet për herë të parë në publik prej kur Kate Middleton njoftoi se u diagnostikua me kancer

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy