Agjencia Zhurnal.mk.

Shaqiri në takim me kryetarin e SASHK-ut dhe përfaqësues të Solidarity Center dhe Federatës amerikane të mësimdhënësve

Shkup, 6 qershor – Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Jeton Shaqiri sot do të realizojë takim me kryetarin e Sindikatës së Pavarur për Arsim, Shkencë dhe Kulturë (SASHK), Jakim Nedellkov dhe me përfaqësues të Solidarity Center, organizata më e madhe ndërkombëtare për mbrojtjen dhe zhvillimin e të drejtave të punëtorëve me seli në SHBA, si edhe përfaqësues të Federatës amerikane të mësimdhënësve.

Takimi do të mbahet në hapësirat e Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës.

Related posts

Jovan Mitreski pritet të jetë kryetar i ri i Kuvendit

Xh M

Xhaferi: Me përkushtim do ta ushtroj pozitën e kryeministrit

Xh M

Çfarë pritet nga samiti BE-Ballkani Perëndimor?

Xh M